Covid-19 tedavisinde kullanılacak Molnupiravir ne zaman gelecek?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de Molnupiravir ilacını yerli olarak üretmek için lisans başvuruları aldıklarını ifade ederek, “Bu dönemde rekabetle, en düşük fiyata mal ederek vatandaşımızı en erken dönemde Molnupiravir ile buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Sağlık Bakanı Koca, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Kabine Toplantısı’nın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Covid-19 tedavisinde kullanılacak Molnupiravir hapına” ilişkin Koca, salgın döneminde birçok ilacın kullanıldığını, bu ilaçların etkinliğinin süreç içinde belli olduğunu dile getirdi.

Türkiye’de Molnupiravir ilacını yerli olarak üretmek için lisans başvuruları aldıklarını belirten Koca, “Bu dönemde rekabetle, en düşük fiyata mal ederek vatandaşımızı en erken dönemde Molnupiravir ile buluşturmayı hedefliyoruz. Bu da çok uzun sürmeyecek” dedi.

Sputnik V aşısında son duruma ilişkin de Koca, Koca, “Onunla ilgili net bir durum yok. İki farklı dozdan oluştuğu için ilave 400 bin dozdan daha fazla gelmedi. Görüşmeler devam ediyor. Diğer aşılarda bir sıkıntımız yok” dedi.

(Visited 1 times, 1 visits today)