Anaokulu öğretmeni annesini şikayet etti, Bakan Koca aradı aşıya ikna etti

Anaokulu öğretmeni annesini aşı sırası geldiği halde aşı olmuyor diye sosyal medya üzerinden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya şikayet eden kızın annesini Bakan Koca telefonla arayarak ikna etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter üzerinden kendisini alıntılayarak,  ”Annem anaokulu öğretmeni istese tam şu an aşı olabilir ama istemiyor. İstememesinin hiçbir gerekçesi yok sadece inat. Bu insanları hiçbir ikna timiyle ikna edemezsiniz biz evlatları olarak edemiyoruz. Lütfen bu insanlarla boşa zaman kaybetmeyelim, isteyen olsun.  @drfahrettinkoca” diye tweet atan İrem Sezgin’in annesini telefonla aradı.

İrem Sezgin, ”Meğer ikna ekibi Sağlık bakanımızmış” diye telefon görüşmesini paylaşması üzerine Koca da,  “Öncesinde sizin de katkınız az değil. Annenizin aşı olmayı kabul etmesinden hepimiz mutluyuz” diye kıza yanıt verdi.

Öğretmenlerin Ramazanda aşıları tamamlansın istiyoruz

Aşı olan öğretmenle telefon görüşmesinde Koca, ‘Siz de öğretmen olduğunuz için biliyorsunuz. Öğretmen arkadaşlarımızın, bu Ramazan döneminde bütün arkadaşların aşılarını tamamlayalım istiyoruz. Devamında ilkokul ve okul öncesi dönemin  eğitimini sürdürmekte ısrarlıyız. Aşı sorununu çözelim istiyoruz. Bana böyle bir sorun olduğu söylenince, yaptırmamak için sorun olmamalı dedim, o nedenle rahatsız ettim’ ifadelerini kullandı.

Bu arada Bakan Koca, sırası geldiği halde aşı olmayanlar için ‘Aşı İkna Timleri’ kurulacağını da açıklamıştı.

(Visited 9 times, 1 visits today)