Türkiye’de İngiltere mutasyonlu vaka sayısı 196 oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, riskli mutasyonlar sınır tanımadan yayıldığına dikkat çekerek, ”Ülkemizdeki İngiltere mutasyonu 196 oldu. İki Güney Afrika, bir de Brezilya varyantı ile karşılaşıldı” dedi.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Bilim Kurulunun haftalık toplantısını gerçekleştirdiklerini, aşılama çalışmalarını ve hastalığın seyrini gözden geçirdiklerini ifade ederek, mutasyonlar ve vakaların yeniden artış trendine karşı dikkat edilecek hususların gündemde olduğunu kaydetti.

Koca, paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi:

”Riskli mutasyonlar sınır tanımadan yayılıyor. Ülkemizdeki İngiltere mutasyonu 196 oldu. İki Güney Afrika, bir de Brezilya varyantı ile karşılaşıldı. Yeni mutasyonların görüldüğü ve vakaların yeniden artışa geçtiği bugünlerde tedbirlerden taviz vermeden mücadelemizi sürdüreceğiz.

Vaka sayısının yeniden artışa geçmesi daha fazla dikkatli davranmamızı gerektirmektedir. Hareketliliği artıracak, bir araya gelmeleri, toplanmaları sağlayacak her türlü ortamdan uzak duralım. Kapalı ve kalabalık yerlerden özellikle kaçınalım.”

(Visited 9 times, 1 visits today)