Santa Farma OTC Bölüm Direktörlüğüne Atama

Reklamlar

Santa Farma OTC Bölüm Direktörlüğüne, Özge Yavuz Öztürk Atandı.

Türkiye’nin en köklü ve güçlü yerli ilaç firmaları arasında yer alan Santa Farma’nın, Şubat ayı itibariyle yatırım kararı aldığı Over The Counter (OTC) Bölümü’nün Direktörü, Özge Yavuz Öztürk oldu.

Reklamlar

Dünyada ve Türkiye’de son yıllarda daha çok rağbet görmeye başlayan, , Over The Counter (OTC-ilaç statüsünde olmayan ürünler) pazarı gittikçe büyüyor. İlaçtaki uzmanlığını OTC ürünlerde de sürdürmeyi planlayan Santa Farma, bu pazarda yerini almak için çalışmalara başladı. Kurduğu yeni bölümle 75 yıllık uzmanlığını OTC sektöründe de devam ettirecek olan Santa Farma, OTC Bölüm Direktörlüğü’ne Özge Yavuz Öztürk’ü getirdi. Öztürk, Santa Farma’nın OTC stratejisine yön vermekten sorumlu olacak.

Öztürk, kariyerine Procter&Gamble, Wella Professionals’da başlayarak sırasıyla “Asistan Marka Müdürü”, “Marka Müdürü” ve “Kategori Marka Müdürü” olarak görev yaptı. Çalışma hayatına GlaxoSmithKline Tüketici Sağlığı’nda Ağız Bakım ve OTC kategorilerinde sırasıyla “Kıdemli Marka Müdürü” ve “Grup Marka Müdürü” olarak devam etti. 2014 yılında Merck Tüketici Sağlığı’nı kurmak üzere “Pazarlama Müdürü” olarak atanan Öztürk, sonrasında “Bölüm Direktörü ve “Global Marka Geliştirme Direktörü” olarak çalışmıştır. Merck ve P&G birleşmesi ile beraber “Global Marka Geliştirme Direktörü” görevine, Procter&Gamble çatısı altında 2020 Ocak sonuna kadar devam etmişti.

(Visited 11 times, 1 visits today)