Pierre Fabre İlaç’tan Ağız Kuruluğuna Sprey

Pierre Fabre İlaç, Ağız Kuruluğu Giderici Sprey ürününü Türkiye’ye getirdi.

İlaç alanındaki tecrübesini takviye edici gıdalar ve yenilikçi ürünlerle pekiştirmeyi amaçlayan Pierre Fabre İlaç, Elgydium Clinic Xeroleave Ağız Kuruluğu Giderici Sprey ürününü Türkiye’ye getirdi. Spreyle, toplumda çok sık görülen ve önemli sağlık sorunlarından biri olan ağız kuruluğu (xerostomia) tedavisine yardımcı olmak hedefleniyor.

Ağız kuruluğu; yeme, konuşma, yutkunma ve çiğnemede zorluklara, diş çürüklerine ve ağız sağlığı problemlerine yol açabilen bir sorundur. Toplam nüfusun %10’unu etkileyen bir durum olan ağız kuruluğu; çoklu ilaç kullanımına, yaşlılığa, radyoterapi tedavisine ve kullanılan bazı ilaçların yan etkilerine bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir.

Elgydium Clinic Xeroleave Ağız Kuruluğu Giderici Sprey, içeriğinde bulunan gliserol ile ağız içinde uzun süreli nemlendirme sağlarken, kullanıldığı andan itibaren de rahatlatıcı etkisini hissettiriyor. Aynı zamanda ağız içi hassas mukoza tabakası üzerinde de film tabakası oluşturarak, mukozayı koruyucu etki oluşturuyor. Pierre Fabre İlaç’a ait bu patentli ve yenilikçi üçlü etki, ağız kuruluğu şikâyetlerine önemli bir çözüm sunmayı hedefliyor.

Pierre Fabre İlaç, tıbbi cihaz statüsündeki bu yeni ürünü Elgydium Clinic Xeroleave Ağız Kuruluğu Giderici Spreyle, ilaç alanındaki tecrübesini 2018 yılında pekiştirmeyi ve geliştirmeyi planlıyor.

 

(Visited 778 times, 1 visits today)