Koca: Sağlık personelinin bulunduğu her nokta aşıya erişim için bir fırsat

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ”Sağlık personelinin bulunduğu her noktayı aşıya erişim için bir fırsat olarak değerlendirmek arzusundayım” dedi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ”Sağlık personelinin bulunduğu her noktayı aşıya erişim için bir fırsat olarak değerlendirmek arzusundayım” dedi. 

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları dile getirdi:

”Kamu ve özel sağlık sektörümüz pandemiye karşı mücadelenin başarıyla sürdürülmesinde önemli bir sorumluluk üstlenmiştir. Bütünüyle sağlık sektörümüzün başarılı bir sınav verdiği kanaatindeyim. Pek çok gelişmiş ülkede pandeminin ilk günlerinde gördüğümüz hasta tercih etme tabloları ülkemizde yaşanmamıştır. Bunda sağlık kuruluşlarımızın ortak hareket etmesinin sorumluluğu paylaşmasının önemli etkisi olmuştur. Pandemi henüz bitmemiş oluşturduğu tehdit ortadan kalkmamıştır. Henüz tedbirleri elden bırakamayız sağlık kuruluşlarımızdaki, sahadaki teyakkuz halini gevşetemeyiz. 

Özel hastanesi ile, kamu hastanesi ile hazırlıklı olmalıyız. İyimserliğimizi, ümitlerimizi terk etmeyelim, ama hazırlıklı olmayı da ihmal etmeyelim. Sağlık çalışanlarımız nerede olursa olsun kamu-özel, devlet-üniversite farketmez hastaları iyileştirme ve salgının yayılmasını engelleme adına takdire şayan bir performans ortaya koymuştur. Aile sağlığı merkezlerimizden başlayarak bütün sağlık kuruluşlarımızın bu süreçte  önemli rol alacağına inanıyorum. 

Sağlık personelinin bulunduğu her noktayı aşıya erişim için bir fırsat olarak değerlendirmek arzusundayım. Bu konuda tıp merkezleri ve hastaneler dahil bütün özel sağlık kuruluşlarımızı da görev almaya davet ediyorum.

Bütün sağlık kuruluşlarımızdan talebimiz önce kendi çalışanlarının aşılanmasının hızla  tamamlanmasının ardından kendilerinden talep eden vatandaşlarımıza aşı yapılması için görev üstlenmeleridir. 

Bugüne kadar fedakarlıktan kaçınmayan bütün kurumlarımızın burada da üzerine düşeni yapacağına eminim. Bu mücadeleyi birlikte kazanacağız.”

 

 

 

(Visited 22 times, 1 visits today)