Koca: ”Bu yaz salgın haberlerinden kurtulduğumuz son yaz olacak”

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sona erdi. Sağlık Bakanı Koca, ”Bu yaz salgın haberlerinden kurtulduğumuz son yaz olacak.”

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sona erdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

”Bu yaz salgın haberlerinden kurtulduğumuz son yaz olacak”

Bu yaz sadece maskelerin yüzümüzü terlettiği son yaz olmayacak, aynı zamanda salgın haberlerinden kurtulduğumuz son yaz da olacak. Hepimiz sevdiklerimizle aramızdaki mesafeden kurtulacağız. Birlikten kuvvet doğar atasözünü salgınla mücadelede yaşayarak, bir kez daha tecrübe ettik.

Mücadeleye her bir bireyin katılımını tesis ettik. Bu hepimizin büyük gayret ve fedakarlıklarıyla oldu. Mücadelenin yeni ve son aşaması aşı programımızdır.

”Lütfen en kısa sürede aşınızı olun”

Devletimizin gücü ve halkımızın kararlı desteği sayesinde salgın engelini bu yaz aşacağız. Gelecek hafta sizlerle salgının önemli istatistiklerini ve bize ödettiği bedelin sağlıktaki karşılığını göstermek üzere bir toplantı yapacağım. Bugünlere nasıl geldiğimizi ve ardımızda bıraktıklarımızın neler olduğunu asla unutmamamız gerekiyor. Dünü unutarak yarını inşa edemeyiz.

Son sözüm son günlerdeki tek söz ve ricam; Lütfen en kısa sürede aşınızı olun.

(Visited 20 times, 1 visits today)