İstanbul Havalimanında 1.5 saatte test sonucu

İstanbul Havalimanı  test merkezinden PCR, antikor ve antijen sonucunu  kısa sürede almak mümkün. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı ücret tarifesiyle yapılan testlerin,  Türkçe ve İngilizce  sonuçları da veriliyor.

İstanbul Havalimanı Test Merkezi, PCR, antikor ve antijen test sonuçlarını dakikalar içerisinde yolcuya bildiriyor.

Geçtiğimiz yaz aylarında açılan İstanbul Havalimanı Test Merkezi, toplam 5 bin metrekarelik alanda 7/24 hizmet veren, günlük 20 bin test yapabilme kapasitesine sahip. 

Test sonuçları ne kadar  sürede çıkıyor?

Merkezde,  yolcuların boğaz ve burnundan alınan sürüntüleri, havalimanında bulunan laboratuvarda işlenerek PCR test sonucu 1,5 saat, antikor sonucu 45 dakika, antijen sonucu ise 20 dakika içerisinde talebe göre, cep telefonu üzerinden de mesajlaşma uygulamalarından yolcuya bildiriliyor.

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı ücret tarifesi doğrultusunda yurt dışından gelen ve yurt dışına giden yolculara uygulanacak PCR, Antikor ve Antijen test sonuçları, Türkçe ve İngilizce olarak da  paylaşılıyor.

İGA, kişiye özel havalimanı deneyimi iddiasıyla İGA PASS üyeleri için PCR test rezervasyonu da sunuyor. İGA PASS yolcu programına ait rezervasyon adresi üzerinden (reservation@igapass.com) işlem yapan yolcular, sıra beklemeden hızlı bir şekilde test olabiliyor ve sonuçlarını kısa bir sürede öğrenebiliyor.

(Visited 12 times, 1 visits today)