”İkinci doz Biontech aşısı ne zaman yapılıyor”

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sona erdi.  Toplantıda, ikinci doz Biontech aşısının ne zaman  yapılması gerektiği konusu da ele alındı.

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sona erdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantı sonrası yaptığı açıklamada,  aşı tedariki konusunda yapılan bazı değerlendirmelerin, somut gerçekle hiç ilgisinin olmadığını üzülerek izlediklerini  söyledi.

”Birileri aşı almaktan vazgeçtiği için Türkiye’nin aşıya ulaştığını iddia etmek…”

Koca, sözlerini şöyle sürdürdü:

Birileri aşı almaktan vazgeçtiği için Türkiye’nin aşıya ulaştığını iddia etmek en hafif ifadeyle emek verenlere saygısızlık, devletimize güvensizliktir. Kimsenin buna hakkı yoktur. 9 aydır aşıya en doğru koşullarda ulaşmak için gayret eden bu devletin kurumlarıdır. Üretilmiş ve güvenilirliğini ispat etmiş her aşıyla ilgilendik ve yakından takip ederek, en uygun şartlar ve doğru koşullarla ülkemize getirmeye gayret ettik. Bu hizmetler elbette bizim sorumluluğumuz ve görevimizdir. Görevimizi yapmış olmak sebebiyle iltifat beklemiyoruz. Her bir eleştirinin de haklı bir tarafı olabilir diye düşünerek çalışmalarımızı gözden geçiriyoruz. Ancak, asılsız iddialarla vatandaşımızın devletimize olan güveninin sarsılmasına müsamaha gösteremeyiz. Bu devlet, gücünü ispata muhtaç olmayacak kadar büyük ve güçlüdür. Bu güce güvenin derken bu öz güvenle sesleniyoruz.

”İkinci doz Biontech aşısı 4 hafta sonra” 

Elde edilen yeni veriler ışığında, Biontech aşısının ilk dozunu olan vatandaşlarımızın, ikinci dozlarını 4 hafta sonra olabilecek şekilde randevu almaları uygun bulunmuştur.

(Visited 15 times, 1 visits today)