G nokta ve dış dudak dolgusu nedir, nasıl uygulanır?

Yüzde cilt gençleştirme işlemlerinde kullanılan dolgular, vajinal işlemlerde de uygulanabiliyor. Uzmanlar, G nokta ve dış dudak dolgusu işlemlerinin kadınların daha kolay uyarılmasına, cinsel doyuma ve orgazmın kolaylaşmasına destek olduğunu ifade ediyor.

 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Azer Aras Uluğ,  ”G noktası ve dış dudak dolgusu nedir, nasıl uygulanır ve sonuçları nelerdir?” sorularına, şu cevapları verdi:

G Nokta ve Dış dudak dolgusu kimlere uygulanabilir?

Vajinanın dış dudaklarında bulunan cilt dokusu yaş almayla birlikte direncini kaybederek sarkabilir ve kırışık bir görünüme neden olabilir. Sigara ve alkol tüketimi, hızlı kilo alıp verme, yaşlanma, menopoz ve bazı cilt hastalıkları da bu deformasyonları tetikleyebilmektedir. Dış genital bölgeye yapılan dolgu işleminde bu sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesi amaçlanır. Vajinal G nokta dolguları ise orgazm sorunları, vajinal genişlik ve cinsel isteksizlik gibi durumlarda uygulanır.

Sonuçları nasıldır?

 Dış dudakların içlerindeki yağ dokusu zamanla azalır ve kaybolur. Bu durum da kırışık ve içi boşalmış kötü bir görünüme neden olur. Yapılan işlem sonucunda ise genital bölgenin daha düzgün, daha genç, daha gergin ve daha parlak bir görünüme kavuşması sağlanır.

Vajina ön duvarına uygulanan dolgular ise orgazmik platformun yüzey alanını büyütür. Ayrıca vajinayı daraltarak, cinsel aktivitede penis penetrasyonu sırasında daha fazla yüzey temas alanı sağlar. Bu da hem kadının daha kolay uyarılmasını, cinsel doyumunu ve orgazmını kolaylaştır, hem de partnerinin cinsel hissiyatını artırır. Çiftlerin karşılıklı olarak cinsel hazzını artıran bir uygulamadır.

G Nokta ve Dış dudak dolgusu nasıl yapılır?

Labium majus enjeksiyonu veya labia majora dolgusu olarak da bilinen bu dış dudak dolgusu, iki şekilde uygulanabilmektedir. Bunlardan ilki Hyalüronik asit enjeksiyonudur. Bu uygulama dış dudaklar içine hyaluronik asit enjekte edilerek ,dış vajina dudaklarının dolgunlaştırılması işlemidir. Steril ortamda lokal anesteziyle yapılan bu işlem sayesinde büyük dudaklar daha dolgun ve parlak bir görünüm kazanır. İşlemin kalıcılık süresi 6 ay ile 1 yıl arasındadır.

Bir diğer uygulama da yağ enjeksiyonu uygulamasıdır. Vücudun kalça, iç bacak veya karın gibi bölgelerinden liposuction yöntemiyle alınan ve kök hücre kısmından zengin yağ dokusu, ince bir kanül yardımıyla dış genital dudaklara enjekte edilir ve büyük dudakların daha dolgun ve parlak görünmesi sağlanır.

Yine bu iki yöntem vajina içine G noktasına lokal aneztezi altında uygulanır. Uygulamalardan sonra üç gün cinsel perhiz, hamam sauna ve havuza girilmemesi öneririz. Uygulamadan hemen sonra günlük hayata dönülebilir, istirahate ihtiyaç yoktur.

(Visited 25 times, 1 visits today)