BioNTech’in Covid-19 aşısının ilk dozunu üretmek için kullandığı biyoreaktör müzede

BioNTech firmasının Covid-19 aşısının ilk dozunu üretmek için kullandığı biyoreaktör, 1903 yılında Münih’te kurulan Alman Teknoloji Müzesi Deutsches Museum’de sergileniyor.

Biontech firmasının resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda,  ”@deutschesmuseum ile birlikte yepyeni bir sergi parçası ortaya çıkardık: #COVID19 ilk dozunu üretmek için kullandığımız biyoreaktör. İnsan refahı için çok önemli olan diğer önemli nesnelerin yanında bir parçamızın sunulmasından onur duyuyoruz” ifadesine yer verildi.

Müzenin internet sayfasında ”mRNA Devrimi” başlığıyla yer alan bilgiye göre, son derece etkili bir Covid-19 aşısının geliştirilmesi için kullanılan devrim niteliğindeki mRNA teknolojisi müzede yer alıyor ve aşının ilk partisinin üretildiği biyoreaktör sergileniyor.

Deutsches Museum Genel Müdürü Wolfgang M. Heckl, “Bu biyoreaktör, araştırma ve teknolojinin modern toplumumuz için oynadığı hayati rolü simgeliyor” diye görüşlerini dile getirdi.

Deutsches Museum’da eczacılık ve sağlık küratörü Florian Breitsameter da, “Ancak, mRNA teknolojisiyle ilgili araştırmaların onlarca yıldır yapıldığını unutmamak gerekir” diye görüşlerini ifade etti.

(Visited 4 times, 1 visits today)