Aile hekimleri, en çok gidilen 10 ilde sıkı denetimler yapılmasını istedi

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) 2. Başkanı Dr. Hacı Yusuf Eryazğan, toplumun tam kapanmayı kavimler göçü olarak, özelikle de turizm beldesi olan yerlere gitmek olarak algılamasının son derece üzüntü ve dehşet verici olduğunu dile getirerek, ”En çok gidilen 10 ilde sıkı denetimler yapılmalı yoksa bu korku filminin sonu gelmeyecek” dedi.

AHEF 2. Başkanı Dr. Hacı Yusuf Eryazğan, toplumun tam kapanmayı kavimler göçü olarak özelikle de turizm beldesi olan yerlere gitmek olarak algılamasının son derece üzüntü ve dehşet verici olduğunu dile getirdi.

Dr. Hacı Yusuf Eryazğan, şunları kaydetti:

“İnsanların akınlarla sayfiye yerlerine, memleketlerine gitmesi ölen, hasta olan, izne çıkamayan, çocuğunu göremeyen, her seferinde siz hariç denilerek insani hakları engellenen sağlık çalışanları açısından bakıldığında “biz bunun için mi ölüyoruz” cümlesi ile karşılandığını herkesin bilmesini isteriz. Biz neden 3 hafta kapandık? Amacımız tatil yörelerinde, memleketimizde ailemizle-dostumuzla eğlenmek ve iyi zaman geçirmek miydi? Bunun salgının bitmesi bitirilmesi noktasında hiç bir faydası olmayacağını herkes bilmeli.”

Herkesten beklentimiz, ölen meslektaşlarımıza saygı duyuyorsanız lütfen buna son verin diyen Dr. Eryazğan, şöyle devam etti:

“Toplumun bir parçası sağlık çalışanları olarak sosyal ve mali yönden desteklenmediğinizi çok iyi biliyoruz ama bunun suçlusu biz değiliz, cezasını da ölerek çekmek istemiyoruz. Yetkililere sesleniyoruz son 3 günde yaşanan tam açılma, tam kaynaşma, kavimler göçünde olan herkese 10 gün sonra PCR yapılıp pozitif vakalar yurtlarda karantina altına alınmalı. En çok gidilen 10 ilde sıkı denetimler yapılmalı yoksa bu korku filminin sonu gelmeyecek.”

(Visited 5 times, 1 visits today)