Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) sonuçları açıklandı

ÖSYM, 4 Ekim’de yapılan Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2020-TUS 2. Dönem) ve Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (2020-STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem) sonuçlarını açıkladı.

Sınava katılan adaylar, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ”4 Ekim tarihinde uyguladığımız 2020-TUS Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Adaylarımız sonuçlarını sonuc.osym.gov.tr sitemizden öğrenebilirler. Sonuçların hekimlerimize ve milletimize hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

TUS SINAVI NEDİR?

TUS yani Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı, tıp fakültesi mezunlarının uzmanlık eğitimi alabilmeleri için girdikleri bir branş seçme sınavıdır. ÖSYM tarafından yılda iki kez; eylül ve nisan aylarında Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde yapılır. Sınav iki basamaktan oluşur. Bunlar Tıbbi Yabancı Dil sınavı ve Bilim sınavıdır. İlk sınav olan Tıbbi Yabancı Dil sınavında başarılı olan adaylar Bilim sınavına girerler. Bilim sınavından başarılı olan adaylar ise yapacakları tercihlere göre uzmanlık eğitimlerine kabul edilirler.

Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

Bu arada ÖSYM sınavın cevap kâğıtları ve aday cevaplarını da erişime açtı.

2020-TUS (2. Dönem) ve 2020-STS Tıp Doktorluğu (2. Dönem) Sınavları Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı osym.gov.tr/TR,20657/2020-

(Visited 19 times, 1 visits today)