SBÜ Senatosu el-Ehli Baptist Hastanesi’ne yönelik saldırıyı kınadı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Senatosu (SBÜ), İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’nde yer alan el-Ehli Baptist Hastanesi’ne yönelik saldırısını kınadı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemalettin Aydın, üniversitenin Hamidiye Külliyesi Senato Salonunda yaptığı açıklamada, İsrail’in Filistin’e saldırılarını kınadıklarını söyledi.
Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde eğitim gören Filistinli 18 öğrencinin de katıldığı toplantıda konuşan Prof. Dr. Aydın, şunları kaydetti:
“İsrail, emperyalist güçlerin desteğiyle hiçbir savaşta dahi bombalanmaması gerekli olan, çatısında hilal ya da haç olan binayı bombalayarak 500 yüzden fazla Filistinli kardeşlerimizin ölümüne neden olmuştur. Bu vahşice katliamı, soykırıma vardırırcasına olan bu saldırıyı, insanların üzerine en gelişmiş bombaları saniyeler içerisinde insanlık duygularından yoksun bir şekilde gönderen İsrail’i ve yanında olan Batı toplumlarını ve Batı liderlerini kınıyoruz.”
Rektör Aydın, Filistin halkıyla dayanışma kapsamında üniversitede eğitim alan Filistinli öğrencilerin ücretlerine yüzde 90 indirim uyguladıklarını açıkladı. Aydın, kalan kısmın da üniversitenin sivil kaynakları ve derneği tarafından karşılanacağını belirtti.
(Visited 3 times, 1 visits today)