Sağlık Bakanı Koca: 61 kişiden alınan numunelerin tamamı negatif

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin’den getirilen ve tedbir amaçlı karantina altında tutulan 61 kişiye yapılan numunelerin sonuçlarının da negatif çıktığını bildirdi.

Koca, çarşamba gününden itibaren ay sonuna kadar Çin’den gelen bütün uçuşların durdurulması kararını aldıklarını da söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin’den getirilen ve tedbir amaçlı karantina altında tutulan 61 kişiye yapılan numunelerin sonuçlarının da negatif çıktığını bildirdi.

Koca, Corona Virüs nedeniyle 32’si Türk vatandaşı, 6’sı Azerbaycan vatandaşı, 3’ü Gürcistan vatandaşı, 1’i de Arnavutluk vatandaşı olmak üzere toplam 42 kişinin Çin Wuhan’dan tahliye edilerek Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gözlem altında tutulmasıyla ilgili bilgi verdi.

Çin’den gelen kafileyi ziyaret ettiğini ifade eden Koca, 61 kişiye yapılan numunelerin sonuçlarının da negatif çıktığını dile getirdi.

Çin’den gelen uçak seferleri

Koca, Çarşamba gününden itibaren ay sonuna kadar Çin’den gelen tüm uçuşların durdurulması kararını aldıklarını da kaydetti.

Kaynak: Sağlık Bakanlığı

(Visited 13 times, 1 visits today)