KLİMİK Derneği Başkanı Prof. Dr. Serap Şimşek-Yavuz’a saldırılara yanıt

KLİMİK Derneği Yönetim Kurulu’nca, Dernek Başkanı Prof. Dr. Serap Şimşek-Yavuz’a sosyal medya üzerinden yapılan saldırılarla bilim karşıtlığına tanık olunduğuna dikkat çekilerek, ”Gelecek bilimi rehber edinerek bilimsel üretime yönelenlerin olacaktır” ifadesine yer verildi.

Dernekten yapılan açıklama şöyle:

”Sosyal medyada bilim karşıtlığının artmakta olduğunu ve bilimi savunan kişilere yöneldiğini üzülerek izlemekteyiz. Son olarak KLİMİK Derneği Başkanımız Prof. Dr. Serap Şimşek-Yavuz’a sosyal medya üzerinden yapılan saldırılarla bilim karşıtlığına tanık oluyoruz. Bu saçmalıklara bilimsel gerçeklerle dalga geçmek yoluyla katılıp destek veren ve doktor sıfatını kullanan kişiler de bulunmaktadır.

Hatırlatmak görevimizdir; bilim karşıtlığı dünyanın her yerinde ölümleri artırmaktadır, yaşayarak görüyoruz. Unutmayınız, bilimin ve gerçeklerin her zaman haklı çıkmak gibi bir huyu vardır. Geçmişte de böyleydi. Aşıların bulunmasında, ilaçların keşfedilmesinde, yeni virusların saptanmasında olduğu gibi, bugün de yolumuzu bilim aydınlatıyor.

Gelecek bilimi rehber edinerek bilimsel üretime yönelenlerin olacaktır.

KLİMİK Derneği Yönetim Kurulu”

(Visited 10 times, 1 visits today)