Kalbine iyi bak

Dünyada her yıl 17,5 milyon insan kalp hastalığı nedeniyle hayatını kaybediyor. Türk Kalp Vakfı 19. Dünya Kalp Günü kapsamında “kalbine iyi bak” diyor.

Türk Kalp Vakfı, 19. Dünya Kalp Günü kapsamında “KENDİ KALBİME ve SENİN KALBİNE iyi bakılması için ne yapabiliriz?” sorusuyla daha sağlıklı yemekler pişirme ve tüketme, daha hareketli olma, sigara içmeme ve sigara içen sevdiklerinize sigarayı bırakmaları konusunda yardım etme konusunda herkesi kendisine söz vermeye çağırıyor.

Türk Kalp Vakfı, Dünya Kalp Günü kapsamında Kadıköy Belediyesi desteği ile Kozyatağı Kültür Merkezi’nde bir etkinlik düzenliyor.

29 Eylül 2018 Cumartesi günü saat 13.00’de Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde gerçekleşecek olan etkinlikte Türk Kalp Vakfı Başkanı Kenan Güven, Melisa Akgül, Kerim Soysal, avukat Çetin Yıldırımakın, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu günün önemine ilişkin konuşacak.

Etkinlikte Türk Kalp Vakfı Çocuk Kardiyoloji Merkezi Direktörü Prof. Dr. Türkan Ertuğrul’un konuşmacı olduğu “ailelerin çocuk kalp sağlığı ile ilgili bilinçlendirilmesi” başlıklı konferans yapılacak. Melisa Akgül “Fotoğraf Sergisi”nde gezilebileceği etkinlik Kerim Soysal Yönetiminde Klasik Müzik Resitali ile sona erecek.

KADIKÖY’DE ÜCRETSİZ MUAYENE

Kadıköy Belediyesi Dr. Rana Beşe Sağlık Polikliniği’nde kardiyoloji muayeneleri ücretsiz yapılıyor.

Kadıköy Belediyesi Dr. Rana Beşe Sağlık Polikliniği Kardiyoloji Ünitesinde; Ekg (Elektrokardiyografi), Efor Ekg, Ekokardiyografi, Ritim Holter, Tansiyon Holter hizmeti sunuluyor. Klinikte muayene ücretsizken diğer işlemlerden ise cüzi bir ücret alınıyor.

Dr. Rana Beşe Sağlık Polikliniği Fahrettin Kerim Gökay Cad. Patika Yol Sok. No:16 Kuyubaşı’ndaki Kardiyoloji Kliniğine (216) 418 88 30- (216) 348 40 27 telefonlarından, polikliniğin internet sitesi http://www.saglikpoliklinigi.org/’tan ulaşılabiliyor.

(Visited 82 times, 1 visits today)