İyilik için dünyanın çevresini 8 bin 500 kez yürüdük

Adımları bağışa dönüştüren sağlık uygulaması Help Steps, ikinci yaşını kutluyor. Uygulamayla şimdiye kadar 175 milyar adım bağışlandı. 

Adımları bağışa dönüştüren ilk sağlık uygulaması Help Steps, ikinci yaşını kutluyor.

Bir adım sayar uygulamasını ”adım at bağışla” fikriyle birleştiren Help Steps, 1.4 milyon kullanıcısı aracılığıyla şimdiye kadar 175 milyar adım bağışladı. Dünyanın çevresini 8 bin 500 kez yürümeye denk gelen bu adımlarla 14 bireysel kullanıcının engeli aşıldı, 7 bin 500 fidan dikildi ve spor kulüplerine destek verildi.

Help Steps aracılığıyla sokak hayvanlarına da 6.5 ton mama paketi bağışlandı. 2020 ve 2021 yıllarında ülkemizdeki yangın, sel ve deprem felaketleriyle mücadele için hep birlikte adım atıldı sistemdeki STK’lar aracılığıyla binlerce hayata dokunuldu.

Nasıl kullanılıyor?

Help Steps uygulamasını indiren kullanıcılar, cep telefonları cebindeyken tüm gün her zamanki gibi yürüyor, bisiklete biniyor veya koşuyor. Bu adımlar aynı zamanda bir adımsayar olan Help Steps uygulamasında birikiyor. Ardından akşam saat 24:00 olmadan kullanıcılar uygulamaya girip ”Adımlarımı HS’ye çevir” butonuna basıyor ve kısa bir reklam izliyor. Adımları HS puanına dönüşen kullanıcılar bu puanları isterse biriktiriyor ya da ihtiyaç sahibi bireysel yararlanıcılar veya sivil toplum kuruluşlarına bu uygulama üzerinden bağışlıyor. 

(Visited 4 times, 1 visits today)