Her 2 kadından 1’i daha oval bir yüze sahip olmak istiyor

Türkiye’de farklı illerden 25-60 yaş aralığında 1000 kadının katıldığı araştırma, Türk kadınının hayal ettiği yüz tipini ve medikal estetikten beklentisini ortaya koydu. Buna göre, kadınların çoğunluğu ışıltılı, pürüzsüz ve daha oval bir yüze sahip olmak istiyor.

Medikal Estetikte Tüketici Trendleri Araştırması, Türk kadınının hayal ettiği yüz tipini ve medikal estetikten beklentisini ortaya koydu.

Allergan Aesthetics, Türkiye’deki kadınların medikal estetiğe genel bakışı ve bu konudaki farkındalıkları, güzellik algıları, cerrahi ve cerrahi olmayan uygulamalardan duydukları memnuniyet gibi konulardaki beklentilerini ortaya çıkarmak amacıyla ”Medikal Estetikte Tüketici Trendleri” araştırması gerçekleştirdi.

Araştırmaya, Türkiye’nin farklı illerinden farklı gelir gruplarından, önümüzdeki 2 yıl içerisinde cerrahi estetik veya cerrahi olmayan bir medikal estetik uygulaması yaptırmayı planlayan 25-60 yaş aralığında 1000 kadın katıldı. 

Hayal edilen yüz tipi 

Araştırma sonuçları, Türk kadınının hayal ettiği yüz tipini de ortaya çıkardı. Buna göre katılımcıların yüzde 37’si, daha genç bir görünüm elde etmek isterken, yüzde 67’si daha ışıltılı bir cilde sahip olmak istiyor. İdeal ciltle ilgili beklenti ise yüzde 44 oranında daha pürüzsüz bir cilt yapısı. Her 2 kadından 1’i daha oval bir yüze sahip olmak isterken, yüzde 35’i keskin ve belirgin bir çene hattına sahip olmayı hayal ediyor. Türk kadınının ideal dudakla ilgili beklentisi ise yüzde 56 oranında üst ve alt dudağın aynı oranda dolgun olması.

Her 10 kadından 7’si cildinin yorgun görünmesinden rahatsızlık duyuyor 

Araştırmaya göre, 25-50 yaş arası her 10 kadından 7’si cildinin yorgun görünmesinden rahatsızlık duyuyor.  Yorgun görünümü yüzde 23’le  sarkık görünüm, yüzde 19’la üzgün görünüm ve yüzde 16′ ile de  kızgın görünüm takip ediyor. Katılımcıların sadece yüzde 12’si, yüz görünümleriyle ilgili bir şikayetleri olmadığını belirtiyor.

(Visited 11 times, 1 visits today)