Göbek yağlarından kalıcı olarak kurtulmak mümkün

Lazer liposuction yöntemi tek seansta ortalama 4 litreye kadar yağ alımının yapılabilmesini sağlıyor. İşlem sırasında açılan kesiler milimetrik ve herhangi bir ameliyat yarası bırakmadığı için iz kalmıyor. Bu nedenle yaz aylarında rahatlıkla liposuction işlemi yaptırılabiliyor.

Estecenter Plastik Cerrahi Merkezi Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Veli Arslan, liposuction (yağ aldırma)  işleminin bir kilo verme yolu olmadığını belirterek, “Liposuction uygulaması, gerekli egzersizleri ve diyetleri yapmasına rağmen fazla kilolarından kurtulamamış kişiler için idealdir” dedi.

Yağ aldırma işleminin cinsiyet fark etmeksizin en çok göbek, kalça ve basen bölgelerinde tercih edildiğine dikkati çeken Arslan,  ayrıca meme, kol ve gıdı bölgeleri ile fazla yağlanmadan dolayı oluşan sarkmaların da  laser liposuction ile düzeltilebildiğini söyledi.

Liposuction uygulaması ile son yıllarda popüler olan karın kaslarına kısa sürede kavuşulabildiğini de kaydeden Arslan, ”Saatler süren egzersizler yapmadan ya da diyet programları uygulamadan, liposuction işlemi esnasında alınan yağların kas olarak karın bölgesine yerleştirilmesi ile kaslı görünüm elde edilebiliyor” diye konuştu.

Arslan, liposuction uygulamasından sonra yağ hücrelerinin oluşumunu engellemek için protein ağırlıklı beslenme düzeni ve egzersiz rutininin, vücut yapısının korunmasındaki önemini de vurguladı.

İnatçı yağlar için en etkili yöntem

Veli Arslan, sözlerine şöyle devam etti:

“Liposuction işlemini, deri altında birikmiş inatçı yağlara yönelik gerçekleştiriyoruz. Bu işlem sayesinde hastalarımız yaklaşık 1 saat içerisinde arzu ettikleri görünüme kavuşmuş oluyorlar. Yağ aldırma operasyonu kişinin isteğine bağlı olarak, vücutta neredeyse her bölgeye uygulanabiliyor. Vaser cihazı ile gönderilen enerji sayesinde yerleşmiş olan yağlar hareket ettiriliyor. İşlem yapılacak bölgelere 1-2 milimetrelik kesiler açılarak, ince kanüller yardımı ile oynatılan bu yağlar vücuttan çıkartılmış oluyor. Lazer liposuction yöntemi tek seansta ortalama 4 litreye kadar yağ alımının yapılabilmesini sağlıyor. İşlem sırasında açılan kesiler milimetrik ve herhangi bir ameliyat yarası bırakmadığı için iz kalmıyor. Bu nedenle yaz aylarında rahatlıkla liposuction işlemi yaptırılabiliyor.”

(Visited 220 times, 1 visits today)