”Gilead ile Hayat Bulan Fikirler” proje destek tutarı 500 bine çıkarıldı

Gilead ile Hayat Bulan Fikirler proje destek tutarları artırıldı. 

Bu yıl 8’inci kez yapılacak olan Gilead ile Hayat Bulan Fikirler programı başvuru süreci devam ediyor. Gilead ile Hayat Bulan Fikirler proje destek tutarları artırıldı.

Başvurular 20 Haziran’a kadar devam ediyor  

Daha fazla projeye destek olabilmek için; 2021 yılı toplam destek tutarı 350 bin TL’den 500 bin TL’ye çıkarıldı. 20 Haziran 2021 tarihine kadar programın internet sitesi üzerinden yapılan başvurular, bağımsız jüriler tarafından değerlendirilecek. Destek almaya hak kazanan projeler bu yıl Ekim ayında törenle açıklanacak.

Kimler başvurabilir 

Sağlık mesleği mensupları ve tıp, genetik ve biyomedikal gibi bölümlerde okuyan üniversite öğrencileri ile sağlık alanında çalışan sivil toplum kuruluşları, bilimsel ve sosyal projeleriyle 20 Haziran 2021 tarihine kadar www.hayatbulanfikirler.com sitesi üzerinden destek programına başvurabilecek.

Programa 2013 yılından bu yana 300’ün üzerinde başvuru yapıldığını belirten Gilead Medikal Direktörü Dr. Tahsin Gökçem Özçağlı, şunları söyledi:

Tüm dünyada araştırmalarımıza ek olarak bilimsel ve sosyal projelere de verdiğimiz destekle, hastaların hayatlarını değiştiriyoruz. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da programa ilginin büyük olacağına ve hastaların hayatlarını değiştirecek yenilikçi fikirlere destek olabileceğimize inanıyoruz.

(Visited 16 times, 1 visits today)