TTB: Aynı gün 3 hekim intihar etti

Mersin, Adıyaman ve Adana’da görev yapan 3 doktor hayatını kaybetti. Türk Tabipleri Birliği (TTB), hayatını kaybeden 3 genç hekimin yaşamına son verdiğini açıkladı.

Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniği’nde asistan hekim olarak görev yapan Dr. Rümeysa Keleş, Adıyaman Toplum Sağlığı Merkezi’nde pratisyen hekim olarak görev yapan Dr. Eren Özkara ve Mersin Toros Devlet Hastanesinde görev yapan Acil Tıp Uzmanı Dr. Fulya Keçeci hayatını kaybetti.

Toros Devlet Hastanesi, Acil Tıp Uzmanı Dr. Keçeci’nin vefatını sosyal medya hesabından şöyle duyurdu:

“Hastanemizin Acil Uzmanı Dr. Fulya Keçeci vefat etmiştir. Merhumeye Allahtan rahmet, yakınlarına ve sağlık camiamıza başsağlığı diliyoruz.”

Adana’da görev yapan asistan Dr. Rümeysa Keleş’in vefatını, Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği (TARD) şöyle duyurdu:

“Saygıdeğer TARD üyeleri, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon kliniğinde görev yapmakta olan Asistan Dr. Rümeysa Keleş’in vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Değerli meslektaşımıza Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve camiamıza sabır ve başsağlığı diliyoruz.”

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğünce yapılan açıklamada ise “Toplum Sağlığı Merkezi hekimlerimizden Dr. Eren Özkara’nın vefat ettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm sağlık camisına başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun.” ifadelerini kullandı.

TTB’den açıklama

Türk Tabipleri Birliği (TTB) olayın ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı. 3 hekimin yaşamına son verdiği bilgisini veren TTB şu ifadeleri kullandı:

“Bugün iki genç meslektaşımızın yaşamlarına son verdiğini öğrendik. Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniği’nde asistan hekim olarak görev yapan Dr. Rümeysa Keleş’i ve Adıyaman Toplum Sağlığı Merkezi’nde pratisyen hekim olarak görev yapan Dr. Eren Özkara’yı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz.

Kaybettiğimiz meslektaşlarımızın ailelerine, yakınlarına ve sağlık camiasına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Hekimlik mesleğinin ve sağlık ortamının ekonomik kriz, güvencesizlik, yoğun ve güvensiz çalışma koşulları, idare baskısı, sağlıkta şiddet gibi birçok nedenle kıskaca alınmasını kabul etmiyoruz.

Yaşamak ve yaşatmak için, emeğimizin hakkı için tüm meslektaşlarımızı mücadeleye çağırıyoruz.”

TTB daha sonra yaptığı açıklamada, Mersin’de de genç bir hekimin yaşamına son verdiğini duyurdu:

Aynı gün içinde Mersin’de de genç bir kadın hekimin yaşamına son verdiği bilgisine ulaştık. Meslektaşımızın ailesine, yakınlarına ve sağlık camiasına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

(Visited 67 times, 1 visits today)