Kuru, yağlı ya da kabarık saçlar için evde uygulanabilecek bakım yöntemleri

Salgın, insanların saç bakımı konusundaki alışkanlıklarını da değiştirdi. Artık pek çok kişi, evde doğal yöntemlerle saç bakımı yapmaya çalışıyor. Profesyoneller, yağlı ya da kuru saçlardan kurtulmak, kabarık saçları sakinleştirmek için  doğal ürünlerle evde yapılabilecek ne tür bakımlar öneriyor? 

Uluslararası kuaför eğitmeni Sinan Ergün, evde uygulanabilecek saç bakım yöntemlerini anlattı.

Eğer maddelerden birine alerjiniz varsa risk almayın

Öncelikle önerimiz, bütün karışımların içeriğindeki maddelerden herhangi birine alerjiniz olup olmadığını biliyor musunuz? Cevabınız ”Evet” ise lütfen risk almayın ve denemeyin.

Doğal parlaklık için:  Saçlarınızın daha canlı, parlak ve dolgun gözükmesini sağlamak için saf bal ve limonu sıcak suyla karıştırın saç boy ve uçlarına sürün. Streç filme sardıktan sonra 10 dakika bekletin ve güzelce arındırın.

Kuru saçlar için: Saçlarınızın nem dengesinin normal seviyesinin altında olması kuruluğa ve buna bağlı saç uçlarında kırılmaya sebep olur. Saçlarınızın nemli ve sağlıklı olması için argan yağı ya da saf zeytin yağıyla esmer şekeri karıştırıp saç uçlarında 15 dakika bekletin ve arındırın.

Yağlı saçlar için: Yağlı saçların öncelikli sebepleri arasında yanlış kozmetik ürünü kullanımı geliyor. Saç kremini diplere kullanmak bile saçın yağ dengesini bozuyor ve saçlarda aşırı yağlanma problemine sebep oluyor. Öncelikle yağlanmanın sebebini bulup daha sonra çözüme odaklanmak gerekir.

Yağlı saçlardan kurtulmak için yumurtanın beyazı ve limonu karıştırın içine az kaya tuzu ekleyerek karıştırmaya devam edin saç boy ve uçlarına sürerek 20 dk. bekletip arındırın.

Kabarık saçları sakinleştirmek için: Yıka çık özellikle kabarık saçlılar için bir hayal. Fakat düzenli uygulamayla kabarık saçları da doğal yollarla sakinleştirmek mümkün. Muz, süzme yoğurt, bal ve 2 3 damla argan yağını karıştırın. Saçınızın boy ve uçlarına yoğun bir şekilde sürüp, 30 dk bekledikten sonra arındırın.

Normal saçınız için rutin bakım: Rende tarçın ve hindistan cevizi yağını sıcak suyla karıştırıp boy ve uçlara sürerek 30 dakika bekletip durulayabilirsiniz.

(Visited 258 times, 1 visits today)