Kısa filmler, bu yıl ”obezite” için yarışacak

Kısa filmler, bu yıl obezite için yarışacak.  MediaCat ShortCase, bu yıl ”Obezite’ye Karşı Doğru Farkındalık” temasıyla yapılacak. Yaratıcı fikirleri olan 30 yaş altı herkes yarışmaya katılabilecek. Son başvuru ise 30 Kasım.

Geçen yıl ilk kez düzenlenen kısa film yarışması MediaCat ShortCase, bu kez Türkiye Obezite Araştırma Derneği’nin (TOAD) iş birliği ve Novo Nordisk Türkiye’nin koşulsuz desteğiyle hayata geçirilecek. Yarışmanın bu yılki teması ”Obeziteye Karşı Doğru Farkındalık” olarak belirlendi.

Yaratıcı fikirleri olan 30 yaş altı herkes yarışmaya katılabilir

MediaCat ShortCase 2020’de,  30 yaş altı herkes (bireysel ya da ekip olarak) obeziteye dair doğrular inşa eden markalı hikayeleriyle yarışacak.

MediaCat ShortCase’e başvuran filmler 2 dakikayı aşmayacak ve herhangi bir marka, ürün ya da hizmet tanıtımı içermeyecek. Daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış olma gerekliliği bulunan başvurular için son tarih 30 Kasım.

Yarışmada ilk 3’te yer alan filmler, TOAD ve Novo Nordisk tarafından, kampanyalarında kullanılma hakkına sahip olacak. Başvurular, https://brandweekistanbul.com/event/mediacat-shortcase/ adresinden yapılabilecek.

Türkiye,  obezitede Avrupa birincisi

Türkiye Obezite Araştırma Derneği (TOAD) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Volkan Yumuk, pandemi sürecinde fazla kilolu veya obeziteli bireyler için risklerin daha da ciddi hale geldiğine işaret ederek,  şunları söyledi:

”Böyle bir dönemde düzenlenen bu kısa film yarışmasının obeziteye karşı doğru farkındalık yaratılmasında önemli rol oynayacağına inanıyoruz. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre,  dünyada 650 milyon, Türkiye’de ise 22 milyon obeziteli birey bulunmakta. Türkiye, obezitede Avrupa birincisi. Ülkemizde her 3 kişiden biri obeziteli. Obezite hakkındaki yanlış bilgi ve algıların da hastalığın kendisi kadar tehlike yarattığını unutmamak gerekiyor. Fazla kilolu veya obeziteli bireylerin, içinde bulunduğumuz dönemde tedavilerini sürdürmeleri ve doktorlarıyla sürekli temas halinde olmaları daha da önem taşıyor.

(Visited 11 times, 1 visits today)