Hekimlerin Covid-19 pandemi anıları, kitap olacak

Hekimlerin, Covid-19 pandemi anıları kitaplaştırılacak. Bursa Tabip Odası,  yaşananları birinci ağızdan aktarmak ve tarihe not düşmek  için ”Hekimlerden Covid-19 Pandemi Anıları Kitabı” hazırlıyor.

Hekimlerin, Covid-19 pandemi anıları, Bursa Tabip Odası tarafından kitaplaştırılacak.

Bursa Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Alpaslan Türkkan, Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklamada,  şunları ifade etti:

”Yaşananları birinci ağızdan aktarmak istiyoruz” 

”Hekimler ve sağlık çalışanları, her zaman olduğu gibi Covid-19 pandemisinde de özveriyle çalışmaktadır. Büyük acıların yaşandığı bu süreçten şüphesiz en çok etkilenenler de yine sağlık çalışanları oldu. Artan iş yoğunluğunun yanı sıra hastalarını kaybettiler, hastalandılar, yaşamlarını yitirdiler. Sürecin en olumsuz yönlerinden biri sağlık çalışanlarının yaşadıklarının görmezden gelinmesi ve bilgi kirliliği oldu. Bursa Tabip Odası olarak, yaşananları birinci ağızdan aktarmak, tarihe not düşmek istiyoruz. Bu amaçla Hekimlerden Covid-19 Pandemi Anıları Kitabı basmaya karar verdik.

”1 Ağustos’a kadar sizde iz bırakan anılarınızı iletmenizi bekliyoruz”

Sizlerden pandemi sürecinde sizi etkileyen, şaşırtan, üzen ya da sizde iz bırakan anılarınızı 1 Ağustos 2021 gününe kadar iletmenizi bekliyoruz. Anılarınızı www.bto.org.tr sayfasından sistemimize yükleyebilirsiniz. Anılarını yazıya dökmeden sözlü anlatmak isteyen meslektaşlarımız için kayıt cihazıyla  kayıt altına alma olanağı sağlanacak ve çözümleri Odamız tarafından yaptırılacaktır.

Anınızla birlikte fotoğrafınızı da istiyoruz. Fotoğrafınızı sisteme yükleyebileceğiniz gibi Odaya iletmeniz halinde taranarak sisteme yüklenecektir. İstenirse fotoğraf çekimi Odada gerçekleştirilecektir.

Gönderdiğiniz anılar editöryal süreçten geçecek, uygun olanlar profesyonel dil bilimci tarafından yazım ve dil bilgisi açısından değerlendirilecektir.

(Visited 17 times, 1 visits today)