”Arkadaşım Diyabet Kampı”, bu yıl online

Koç Üniversitesi Hastanesi Çocuk Endokrin ve Diyabet Kliniği ile Diyabetli Çocuklar Vakfı tarafından hayata geçirilen ”Arkadaşım Diyabet” kampı, bu yıl online gerçekleştirilecek.  Ücretsiz düzenlenecek kamp, Ağustos ayında yapılacak.

Koç Üniversitesi Hastanesi Çocuk Endokrin ve Diyabet Kliniği ile Diyabetli Çocuklar Vakfı tarafından hayata geçirilen ”Arkadaşım Diyabet” çocuk ve aile kampları, bu yıl online gerçekleştirilecek.

Öğren/Paylaş/Gülümse sloganıyla düzenlenen kamp, bu yıl 16-21 Ağustos tarihleri arasında, Koç Üniversitesi Hastanesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bölümü doktorlarından Prof. Dr. Şükrü Hatun’un öncülüğünde yapılacak.

Açılışını Sunay Akın’ın yapacağı kampta, 6 gün boyunca her gün farklı bir uzman, en güncel bilgileri içeren söyleşilerle diyabetli çocuklar ve aileleriyle buluşacak.

5 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor 

Online olarak, Microsoft Teams ve Instagram üzerinden düzenlenecek Arkadaşım Diyabet kampıyla bu yıl  5 bin kişiye ulaşılmak hedefleniyor. Kamp programında ”Tip 1 Diyabetlilerle Bilinçli Farkındalık Seansları, Kampla Hayatı Değişen Aileler Konuşuyor, Tip 1 Diyabetli Sporcuların Yaşamları ve Deneyimleri, Mutfak Atölyesi gibi” çok önemli konular ele alınacak. Yine etkinlikle kapsamında katılımcılar video, resim, soru ve paylaşımlarında bulunabilecek.

Katılım ücretsiz 

Ücretsiz gerçekleştirilecek olan kampa katılmak için www.arkadasimdiyabet.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Kamp hakkında daha fazla bilgi almak ve etkinliklere katılmak için https://www.instagram.com/arkadasimdiyabetonlinekamp adresini takip edebilirsiniz.

(Visited 23 times, 1 visits today)